Ana Sayfa > Hakkımızda

Hakkımızda

ALTINÖZ İnşaat, Salim Altınöz tarafından kurularak, 1986 yılında faaliyetine başlamıştır. 10 yıl boyunca temel olarak İncirlik ve benzeri Amerikan Üslerinde Amerikan Hava Kuvvetleri’nin ihalelerinde müteahhit olarak çalışılmıştır. Bu süreçte kendi projelerimizde kullanmak için çeşitli inşaat malzemeleri ithalatı yapılmıştır. Bu ithalatlar sonucu oluşan ilişkiler ve alışkanlıklar sonucu, 1990 yılında sistematik olarak ithalat ve satış faaliyeti başlamış, çeşitli distribütörlükler alınmıştır.

1995 yılından sonra ALTINÖZ İnşaat, Avrupanın lider endüstriyel kapı firmalarının Türkiye distributorü olarak, etkili bir satış ve servis ağı kurmuş, sektörün oluşmasına ve gelişmesine katlıda bulunmuştur. ALTINÖZ ve KAPI isimlerinin bir arada çok geçmesi ve tanınması sonucu, ALTINÖZ KAPI SİSTEMLERİ A.Ş. 2001 yılında kurulmuştur.

ALTINÖZ KAPI SİSTEMLERİ, ALTINÖZ İnşaat’ın birikimlerini devir alarak hızla büyümüş ve 2008 yılında Kapı Sektörünün günümüzde dünya ölçeğinde lideri diyebileceğimiz Assa Abloy Grubu tarafından satın alınmıştır.

Salim ALTINÖZ ve ALTINÖZ İnşaat, satış sözleşmesi gereği, bazı bekleme sürelerinin  tamalanması ile tekrar kapı sektöründe satış ve servis çalışmalarına başlamıştır.

Kapı sektöründeki çalışmalar ALTINÖZ GEÇİŞ SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yürütülürken, ALTINÖZ İnşaat, iş geliştirme, gayrimenkul yatırımları ve benzeri konulara yönelik çalışmaktadır.

Bilgi, beceri, güvenilirlik konularında, kapı sektöründe, kendisini 25 yıl süresince ispatlamış olan ALTINÖZ bundan sonra da aynı çizgide siz müşterileri ile yürümekte kararlıdır.